Acil Servis
24 Ocak 2020

WhatsApp Image 2020-01-21 at 12.49.53 (2).jpeg
Acil Servis

Hastanemiz acil servisinde  7 gün 24 saat kesintisiz hizmet verilmektedir. Ayaktan hasta ve ambulans girişi ayrı olan acil servisin fiziki alanı içinde; bekleme salonu, enjeksiyon pansuman odası, ayaktan tedavi birimi, sarı alan, cerrahi müdahale odası, alçı odası, resüsitasyon odası, gözlem odaları ve acil röntgen birimleri bulunmaktadır.

Acil servise ayaktan başvuran tüm hastaların şikayetleri, belirtilerin şiddeti ve tıbbi durumlarının aciliyeti göz önüne alınarak öncelikleri belirlenir (triyaj) . triyaj işlemi ile hasta kırmızı, sarı ve yeşil alanlar olarak belirlenen acil kategorilerine uygun tedavi alanlarından birine gerekli tedaviye başlamak üzere yönlendirilir.

Acil servise travma sebebiyle gelen ve resüsitasyon ihtiyacı bulunan hastalara anında müdahale edilmekte olup, hekimler tarafından gerekli görülürse ilgili birimlere yatışı gerçekleştirilmektedir. Yeterli tıbbi cihaz ve donanıma sahip olan sarı alan ve kırmızı alandaki hastalar, acil servis ekibi ve konsültan hekimler eşliğinde tedavi altına alınmaktadır.